Ενημερωτική δράση από το Αστυνομικό Τμήμα Πρέβεζας.

Την Τρίτη 2-4-2024  οι μαθητές/-τριες του σχολείου μας συμμετείχαν σε ενημερωτική δράση που διοργανώθηκε σε συνεργασία με το Αστυνομικό Τμήμα Πρέβεζας. Βασικοί θεματικοί άξονες της ενημέρωσης αποτέλεσαν τα  δικαιώματα του παιδιού, η παραβατικότητα των ανηλίκων και η ποινική αντιμετώπιση της. Ιδιαίτερη μνεία έγινε  στα αυξημένα περιστατικά σωματικής βίας και κλοπών που παρατηρούνται στην εφηβική ηλικία. Η ενημέρωση πραγματοποιήθηκε από την κα  Τσιάπη Γεωργία Υ/Β, η οποία έκανε την παρουσίαση και συνομίλησε με τους/τις μαθητές/τριες μας.

Ο Διευθυντής  και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου ευχαριστούμε θερμά το Αστυνομικό Τμήμα Πρέβεζας και ειδικότερα, τον κ. Καρρά Ιωάννη, Αστυνόμο Α΄ και Διοικητή  Α.Τ. Πρέβεζας, την κα Τσιάπη Γεωργία, Υπαστυνόμο Β΄ και τους αστυνομικούς κ. Καραμπίνη Ιωάννη και  κ. Κακιούζη  Χαράλαμπο που επισκέφτηκαν το σχολείο μας και υλοποίησαν τη δράση.